Vuggestuer

Nuuk:

Ajaaja

H.J. Rinksvej 28
3900 Nuuk

+299 36 68 80 ajaaja@sermersooq.gl

Amaat

Adolf Jensensvej 1
3900 Nuuk

+299 36 67 41 amaat@sermersooq.gl

Paannaat

Skolevej 6
3900 Nuuk

+299 36 67 51 paannaat@sermersooq.gl

Ungaavaraq

Lyngby-Taarbækvej 21
3900 Nuuk

+299 36 69 30 ungaavaraq@sermersooq.gl

Nuussuaq:

Uiloq

Narsaviaq 13
3905 Nuussuaq

+299 36 69 01 uiloq@sermersooq.gl

Paamiut:

Meeraq

Poul Ibsenip Aqqutaa 3
3940 Paamiut

+299 36 66 85 meeraq@sermersooq.gl

Børnehaver

Nuuk:

Ernutaq

Kongevej 4
3900 Nuuk

+299 36 69 15 ernutaq@sermersooq.gl

Najaaraq

H.J. Rinksvej 24
3900 Nuuk

+299 36 68 00 najaaraq@sermersooq.gl

Nuka

Gertrud Raskvej 1
3900 Nuuk

+299 36 67 00 nuka@sermersooq.gl

Sisi

H.J. Rinksvej 14
3900 Nuuk

+299 36 68 45 sisi@sermersooq.gl

Paamiut:

Mike

Gert Egedesvej B-650
3940 Paamiut

+299 36 6635 mike@sermersooq.gl

Tasiilaq:

Dr. Ingrids Børnehave

Laarsaaiip Aqqutaa B-82
3913 Tasiilaq

+299 36 78 21 dr.ingrid@sermersooq.gl

Integrerede daginstitutioner

Ittoqqortoormiit:

Paarsisor

B-425
3980 Ittoqqortoormiit

+299 99 11 89 paarsisor@sermersooq.gl

Nuuk:

Amauligaq

Qeqertarsuatsiaat B-2162
3900 Nuuk

+299 35 90 33 amauligaq@sermersooq.gl

Meeqqat

Jens Kreutzmannip Aqqutaa 8
3900 Nuuk

+299 36 68 50 meeqqat@sermersooq.gl

Puiaq

Jagtvej 15
3900 Nuuk

+299 36 67 80 puiaq@sermersooq.gl

Soralu

Qernertunnguanut 1
3900 Nuuk

+299 36 68 30 soralu@sermersooq.gl

Timmiaaqqat

Lyngby-Taarbækvej 2
3900 Nuuk

+299 36 68 70 timmiaaqqat@sermersooq.gl

Ungaaq

Kongevej 5
3900 Nuuk

+299 36 67 20 ungaaq@sermersooq.gl

Nuussuaq:

Annersuaq

Kangillinnguit 1
3900 Nuussuaq

+299 36 68 68 annersuaq@sermersooq.gl

Apisseq

Nuniaffik 2
3905 Nuussuaq

+299 36 68 20 apisseq@sermersooq.gl

Muku

Nuniaffik 1
3905 Nuussuaq

+299 36 67 00 muku@sermersooq.gl

Nukariit

Hans Lyngip Aqqusernga 5
3905 Nuussuaq

+299 36 69 91 nukariit@sermersooq.gl

Sikkersooq

Attartup Timaa 1
3905 Nuussuaq

+299 36 67 30 sikkersoq@sermersooq.gl

Umiaq

Nuussuaq 11
3905 Nuussuaq

+299 36 68 90 umiaq@sermersooq.gl

Tasiilaq:

Mikisoq

Attertumut B-1467
3913 Tasiilaq

+299 36 78 20 mikisoq@sermersooq.gl

Bygdetilbud

Tasiilaq:

Isertumi meeqqat ornittagat

Isertoq B-493
3913 Tasiilaq

+299 98 56 35

Kuummiuni meeqqat ornittagaat

Kuummiut B-943
3913 Tasiilaq

+299 98 41 78

Sermiligaami meeqqat ornittagaat

Sermiligaaq B-1260
3913 Tasiilaq

Tiilerilaami meeqqat ornittagaat

Tiilerilaaq B-713
3913 Tasiilaq

Er indholdet på denne side forældet?
Har du rettelser til denne side?