Aaku Inuusuttut Kommunalbestyrelsinngorlaat

Qaammatit marluk qaangiupput Kommuneqarfik Sermersuumi Inuusuttut Kommunalbestyrelsiannut qinersisoqarmat. Atuarfiilli ilaanni taasiartornissaq utaqqisinneqarsimavoq, taasinerlu kingulleq sisamanngornermi novembarip tallimaanni pivoq.

Qinersisoqarnerani 7., 8. aamma 9. klassini atuartut Inuusuttut kommunalbestyrelsiannut aallartitassatut piukkussaminnik taasipput.

Kommuneqarfik Sermersuumi atuarfiit 13-it tamarmik aallartitaqarput, atuarfiit tamarmik immikkut marlunnik toqqaasimapput.

Inuusuttut kommunalbestyrelsianni ilaasortanngorlaat ukiumoortumik ataatsimiinnissaat internetikkut februaarip qulinganni 2021-mi pissaaq, qulequtaassallunilu ”Kommuneqarfik Sermersooq aamma Naalagaaffiit Peqatigiit Nunarsuaq tamakkerlugu anguniagaat”.






Kommuneqarfik Sermersuumi INUUSUKOMBEST-imi ilaasortat


Anthon Filemonsen
Anthon Filemonsen

8. klasse - Nuussuaq Atuarfia

Aske Borg Woldsgaard
Aske Borg Woldsgaard

7. klasse - Nuuk Internationale Friskole

Augo Nathaniesen
Augo Nathaniesen

8. klasse - Kulusummi alivarpi

Dean Poulsen
Dean Poulsen

7. klasse - Paamiut Atuarfik Tuiisaq

Gerth Maqe
Gerth Maqe

8. klasse - Tasiilami Alivarpi

Inaluk Soerensen
Inaluk Sørensen

8. klasse - Tasiilami Alivarpi

Jonas Nakinge
Jonas Nakinge

7. klasse - Kuummiini Alivarpia

Kakkaaq Boassen
Kakkaaq Boassen

7. klasse - Sermiligaap Alivarpi

Mads Christensen
Mads Christensen

9. klasse - Ukaliusaq

Majli Abelsen-Petersen
Majli Abelsen-Petersen

9. klasse - Kangillinnguit Atuarfiat

Margrethe Berglund
Margrethe Berglund

7. klasse - Qeqertarsuatsiaat

Mathias Juel Pedersen
Mathias Juel Pedersen

7. klasse - Atuarfik Hans Lynge

Maya Natuk Fleischer
Maya Natuk Fleischer

9. klasse - Atuarfik Hans Lynge

Naja Rosager
Naja Rosager

8. klasse - Nuuk Internationale Friskole

Naja Sikemsen
Naja Sikemsen

8. klasse - Ukaliusaq

Nivi Pike
Nivi Pike

8. klasse - Ejnar Mikkelsinip atuarfia

Pipaluk Motzfeldt

7. klasse - Nuussuaq Atuarfia

Sissu H Petersen
Sissu H. Petersen

8. klasse Kangillinnguit Atuarfiat

Tupaarnaq Lukassen
Tupaarnaq Lukassen

7. klasse - Kapisillit Atuarfia

Ejner Grønvold
Uiloq Christensen

7. klasse - Atuarfik Samuel Kleinscmidt

Ungaaq Moeller Jeremiassen
Ungaaq Møller Jeremiassen

7. klasse - Atuarfik Samuel Kleinscmidt

Unuunu Lorentzen
Unuunu Lorentzen

7. klasse - Ejnar Mikkelsinip atuarfia