Services

Aaku Inuusuttut Kommunalbestyrelsinngorlaat

Qaammatit marluk qaangiupput Kommuneqarfik Sermersuumi Inuusuttut Kommunalbestyrelsiannut qinersisoqarmat. Atuarfiilli ilaanni taasiartornissaq utaqqisinneqarsimavoq, taasinerlu kingulleq sisamanngornermi novembarip tallimaanni pivoq.

Qinersisoqarnerani 7., 8. aamma 9. klassini atuartut Inuusuttut kommunalbestyrelsiannut aallartitassatut piukkussaminnik taasipput.

Kommuneqarfik Sermersuumi atuarfiit 13-it tamarmik aallartitaqarput, atuarfiit tamarmik immikkut marlunnik toqqaasimapput.

Inuusuttut kommunalbestyrelsianni ilaasortanngorlaat ukiumoortumik ataatsimiinnissaat internetikkut februaarip qulinganni 2021-mi pissaaq, qulequtaassallunilu ”Kommuneqarfik Sermersooq aamma Naalagaaffiit Peqatigiit Nunarsuaq tamakkerlugu anguniagaat”.


Kommuneqarfik Sermersuumi INUUSUKOMBEST-imi ilaasortat

Anthon Filemonsen

Anthon Filemonsen

8. klasse – Nuussuaq Atuarfia

Aske Borg Woldsgaard

Aske Borg Woldsgaard

7. klasse – Nuuk Internationale Friskole

Augo Nathaniesen

Augo Nathaniesen

8. klasse – Kulusummi alivarpi

Dean Poulsen

Dean Poulsen

7. klasse – Paamiut Atuarfik Tuiisaq

Gerth Maqe

Gerth Maqe

8. klasse – Tasiilami Alivarpi

Inaluk Soerensen

Inaluk Sørensen

8. klasse – Tasiilami Alivarpi

Jonas Nakinge

Jonas Nakinge

7. klasse – Kuummiini Alivarpia

Kakkaaq Boassen

Kakkaaq Boassen

7. klasse – Sermiligaap Alivarpi

Mads Christensen

Mads Christensen

9. klasse – Ukaliusaq

Majli Abelsen-Petersen

Majli Abelsen-Petersen

9. klasse – Kangillinnguit Atuarfiat

Margrethe Berglund

Margrethe Berglund

7. klasse – Qeqertarsuatsiaat

Mathias Juel Pedersen

Mathias Juel Pedersen

7. klasse – Atuarfik Hans Lynge

Maya Natuk Fleischer

Maya Natuk Fleischer

9. klasse – Atuarfik Hans Lynge

Naja Rosager

Naja Rosager

8. klasse – Nuuk Internationale Friskole

Naja Sikemsen

Naja Sikemsen

8. klasse – Ukaliusaq

Nivi Pike

Nivi Pike

8. klasse – Ejnar Mikkelsinip atuarfia

Pipaluk Motzfeldt

7. klasse – Nuussuaq Atuarfia

Sissu H Petersen

Sissu H. Petersen

8. klasse Kangillinnguit Atuarfiat

Tupaarnaq Lukassen

Tupaarnaq Lukassen

7. klasse – Kapisillit Atuarfia

Ejner Grønvold

Uiloq Christensen

7. klasse – Atuarfik Samuel Kleinscmidt

Ungaaq Moeller Jeremiassen

Ungaaq Møller Jeremiassen

7. klasse – Atuarfik Samuel Kleinscmidt

Unuunu Lorentzen

Unuunu Lorentzen

7. klasse – Ejnar Mikkelsinip atuarfia